Převod peněz z Nového Zélandu do České republiky

Převést peníze opačným směrem z České republiky do Nového Zélandu.

Potřebujete převést novozélandské dolary na české koruny, ale nevíte, která možnost je nejvýhodnější? Při rozhodování, jakou cestu pro tento účel vybrat, Vám pomůže článek na konci stránky. Ukážeme vám, jaké možnosti máte i jak můžete ušetřit na poplatcích.

Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních korun zasílaných z České republiky na novozélandské dolary seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 1.000 NZD. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.

Služby poskytující převod

Aktualizace poplatků a kurzu: 20. 6. 2024 10:5
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Aktualizace článku: 12. 4. 2021

Chcete ušetřit? Zkuste služby pro online převod

Asi nejznámější službou umožňující online převod je peer-to-peer směnárna Wise, která na trhu funguje už od roku 2011. Výměna peněz prostřednictvím této platformy probíhá výhodným středovým směnným kurzem, což umožňuje osekat náklady transferu na minimum. Poplatek za převod se pohybuje kolem 1 %, kolik přesně za převod zaplatíte, se odvíjí od převáděné částky. Skrytých poplatků se není třeba obávat – Wise vám výši poplatku sdělí hned v prvním kroku převodu. Využití této online platformy je opravdu cesta, jak na poplatcích ušetřit. A jak dlouho převod trvá? Pokud požadavek na převod zadáte ve všední den, tak se peníze převedou do dalšího pracovního dne. Když jsme zkoušeli požadavek na převod zadat v neděli odpoledne, Wise nám oznámil, že peníze budou převedeny v úterý.

Wise ale není jedinou službou pro online převod, která vám umí pomoci s převodem financí. Na podobném principu funguje také CurrencyFair nebo WorldRemit. První jmenovanou oceníte zejména při převodu vyšších částek, protože si za transfer účtuje fixní poplatek ve výši 75 korun. Peníze se převedou během 1 až 2 pracovních dní. WorldRemit si za převod z novozélandského dolaru na české koruny účtuje poplatek startující na částce 3,99 NZD. Samotný převod pak proběhne velmi rychle – na webu WorldRemit uvádí, že se uskuteční ještě ten samý den, pokud požadavek na převod zadáte během pracovního dne.

Převod skrze banku. Konzervativní řešení, se kterým zaplatíte víc

Peníze můžete samozřejmě převést i v bance, například v novozélandské Kiwibank. Na rozdíl od služeb pro online převod u banky na poplatku opravdu neušetříte. Za převod na české koruny si zmiňovaná Kiwibank naúčtuje poplatek necelých 15 NZD a k tomu ještě připočítejte nevýhodný směnný kurz, který banky mívají. Převod prostřednictvím Kiwibank zabere kolem dvou až tří pracovních dní.

Potřebujete převést hotovost? Možnosti jsou, ale připlatíte si

Asi vás nijak nepřekvapí, že hotovost můžete převést na pobočce banky. Počítat ale musíte s relativně vysokými poplatky, nevýhodným kurzem a také s tím, že si příjemce na peníze pár dní počká. Rychlejší variantou je Western Union, jejíž pobočky jsou hustě rozmístěny po celém světě. Po vyřízení veškeré administrativy na pobočce si příjemce může pro zaslaný obnos přijít do kterékoli pobočky Western Union, a to do pár minut. Velkou výhodou tohoto převodu je tedy čas, peníze si příjemce může vyzvednout opravdu brzy. Připravit se ale musíte na vysoké poplatky i nevýhodný kurz.

Kdy zvážit multiměnový účet?

Když peníze, ať už mezi jakýmikoli měnami, převádíte opravdu často. Založení takového účtu nebývá zdarma, dále si pak některé banky účtují poplatky za vedení takového účtu nebo za některé transakce. V případě, že pro vás převod peněz opravdu není téměř denním chlebem, tak je výhodnější využít některé ze služeb pro online převod.

Jako multiměnový účet můžete využít platformu Revolut, která své služby poskytuje ve 36 zemích světa. Odchozí platby podporuje v celkem 31 měnách a příchozí v 28 měnách. Kromě toho vám Revolut umožní také například nákup kryptoměn.

Platební brány slouží nejen k nakupování

Platební brány nejspíš budete znát z nejrůznějších online obchodů. Využít je ale můžete také k převodu financí. Při transferu novozélandských dolarů na české koruny si poradí například PayPal. Dejte si ale pozor na velké poplatky a také nevýhodný kurz – z tohoto důvodu bychom platební bránu volili pouze v případě, že převádíte menší částku a jde o výjimečný převod.

Jak se rozhodnout?

Po přečtení tohoto článku máte přehled v tom, jaké možnosti se vám při převodu financí z Nového Zélandu do tuzemska nabízejí. Z hlediska poplatků jsou výhodné služby pro online převod, které jsou také poměrně rychlé. Abyste ale vybrali službu vyhovující konkrétně vašim požadavkům, je třeba si zodpovědět několik otázek – jak často peníze převádíte, jak vysokou částku, převádíte online či hotovost, jak rychle potřebujete, aby se peníze převedli? Teprve po zodpovězení všech těchto otázek zjistíte, která služba se hodí právě vám.