Převod peněz z České republiky do Francie

Převést peníze opačným směrem z Francie do České republiky.

Při převodu finančních prostředků do země galského kohouta máte celou řadu možností. Jak tedy vybrat ten nejlepší způsob transferu? Vše závisí na celé řadě faktorů. Udělejte si nejprve jasno v článku na konci stránky o tom, zda chcete převádět hotovost, nebo dáte přednost bezhotovostnímu převodu, jak rychle chcete, aby příjemce peníze měl, či jak vysokou částku budete převádět.

Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních korun na eura zasílaná do Francie seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 25.000 Kč. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.

Služby poskytující převod

Aktualizace poplatků a kurzu: 20. 5. 2024 5:36
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Aktualizace článku: 11. 2. 2021

Převod hotovosti: Rychlé, ale drahé

S převodem hotovosti si snadno poradí Western Union, která má pobočky téměř po celém světě. Pro převod je třeba, abyste vzali hotovost, kterou chcete převést, a vyrazili na kteroukoli z poboček. Po vyřízení všech formalit u přepážky si příjemce zasílané hotovosti může svůj obnos vyzvednout do pár minut, a to osobně na kterékoli pobočce Western Union. Nevýhodou této cesty ovšem jsou vyšší poplatky, kterými je převod zatížen, a nevýhodný kurz.

S převodem hotovosti do Francie vám pomůže také Česká pošta. Ta při převodu spolupracuje právě s Western Union. Pokud s požadavkem na převod peněz přijdete na pobočku České pošty, tak vás zaskočí vysoké poplatky za převod pohybující v řádech stovek korun. Peníze ale adresát získá opět velmi rychle.

Bankovní převod a multiměnové účty

Peníze do Francie můžete samozřejmě převést klasickým bankovním převodem prostřednictvím vašeho běžného účtu. Takový převod ale potrvá i několik dní a nemalé poplatky si za převod naúčtuje česká i francouzská banka.

Za úvahu ovšem stojí založení multiměnového účtu, a to v případě, že do Francie či dalších zemí chcete peníze převádět častěji. Jeho vedení na rozdíl od toho běžného není zdarma, ale pokud peníze převádíte na pravidelné bázi, můžete s ním ušetřit. Založení multiměnového účtu je snadné, dnes takový účet nabízí řada bank, o podmínkách, a hlavně poplatcích za jeho vedení, se informujte u konkrétní banky. Udělejte si rešerši nabídky multiměnových účtů u více bank a zvolte ten, který Vám bude vyhovovat nejvíce.

Jako multiměnový účet můžete využít bankovní aplikaci a platební kartu Revolut. Ta nabízí převody mezi měnami, mezinárodní platby i výběry zdarma až ve 140 světových měnách. Kromě toho Vám Revolut umožní také nákup a prodej kryptoměn, mezinárodní zdravotní pojištění a řadu dalších služeb. Samozřejmostí je pak rozhraní pro zadávání příkazů a historii plateb v mobilní aplikaci.

Převod skrze online služby

Platforem, které se online převodem zabývají, je na trhu hned několik. Nejznámější z nich je Wise. Převod do Francie vás skrze tuto platformu bude stát fixní poplatek ve výši 5,91 koruny plus poplatek, který činí 0,45 % z převáděné částky až do výše 2 915 630 korun. Peníze budou převedené téměř okamžitě, maximálně během jednoho pracovního dne.

Další podobnou službou, kterou můžete pro převod využít, je CurrencyFair. Tato služba vám opět dokáže zajistit nižší poplatky, než pokud byste volili převod bankovní cestou. Poplatek u CurrencyFair činí zhruba 3 eura (tedy cca 77 korun) a 0,4 % z celkové částky.

Využít můžete také služeb společnosti Akcenta. Ta svým klientům nabízí převody zdarma v rámci účtů Akcenta, ostatní převody pak stojí mezi 140 až 160 korunami. Opět tak oproti bance ušetříte. Za pozornost jistě stojí také společnost Citifin a RoklenFX, které se také snaží svým klientům nabídnout co nejvýhodnější kurz a poplatek za převod. U RoklenFX si ale dejte pozor na to, že převod je limitován minimální částkou.

Převod skrze platební bránu

Platební brány, jako je PayPal, Skrill, OKPay či GoPay, známe z nakupování na internetu. Můžete je ale využít také k převodu finančních prostředků. Jako příklad uvedeme jednu z nejznámějších platebních bran – PayPal. Založení PayPal účtu je snadné, potřebovat budete údaje ze své platební karty a e-mailovou adresu. Následně pak můžete nakupovat po internetu s tím, že nebudete muset zadávat údaje své platební karty, ale pouze e-mail a heslo, vše je tak velmi bezpečné. U převodů přes PayPal účet si ale dejte pozor na různé poplatky. Tak například prostředky ze svého PayPal účtu na svůj bankovní účet sice můžete převádět zdarma, za okamžitý převod si ale připlatíte 1 % z převáděné částky, výše tohoto poplatku je ale omezena maximálně na 10 dolarů. Stejně tak se poplatku nevyhnete ani v případě, že posíláte peníze pomocí debetní nebo kreditní karty. V tomto případě zaplatíte poplatek ve výši 2,9 % plus pevnou částku, která se odvíjí od dané měny. Kromě toho má PayPal stanovené poplatky za převod na cizí měnu. Veškeré poplatky spojené s užíváním PayPal platební brány zjistíte na jejich webu. Za zmínku také stojí, že kurz, kterým se prostředky budou převádět, není u PayPal výhodný.

Existuje jedna nejlepší cesta pro převod?

Odpověď je snadná: Neexistuje. Pro každého je totiž tou ideální cestou něco jiného. Jak uvádíme v úvodu článku, je třeba se zamyslet nad několika faktory, jakými je rychlost převodu, výše převáděné částky, ale také frekvence, kterou peníze, ať u do Francie či jinam, budete převádět. Pokud potřebujete, aby si adresát peněz mohl obnos vyzvednout ihned, pak lze doporučit hotovostní převod skrze Western Union či banku. Jestli ale zas tolik nespěcháte, tak je určitě lepší využít některou z platforem pro online převod – získáte tak výhodnější poplatek za převod a lepší kurz. Takové platformy jsou tedy rozhodně cestou, jak na poplatcích ušetřit. Navíc často zaručí, že adresát peněz bude mít své finance na účtu ještě ten samý den. Při volbě konkrétní platformy pro online převod je pak dobré se řídit výší částky, kterou budete převádět. Některé totiž mají jednotný poplatek za převod, jinde se zas odvíjí od převáděné částky, mohou se lišit i v rychlosti převodu apod. Jak vidíte, výběr ideální cesty převodu financí mezi Českem a Francií závisí na požadavcích každého z nás, proto nelze jednu cestu označit za tu nejlepší.