Převod peněz z České republiky do Nového Zélandu

Převést peníze opačným směrem z Nového Zélandu do České republiky.

Váháte, jak vybrat co nejvýhodnější cestu pro převod financí mezi Českou republikou a Novým Zélandem? V článku na konci stránky vám s rozhodováním pomůžeme. Zjistíte, jaké máte při převodu korun na novozélandské dolary možnosti, a také vám dáme tipy, jak ušetřit na poplatcích za transfer.

Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních korun zasílaných z České republiky na novozélandské dolary seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 25 0000 CZK. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.

Služby poskytující převod

Aktualizace poplatků a kurzu: 20. 5. 2024 5:32
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Aktualizace článku: 18. 4. 2021

Zkuste služby pro online převod

Služeb pro online převod prostředků mezi různými měnami je celá řada. Jednou z těch nejznámějších je určitě Wise (donedávna TransferWise). Poplatek se za převod českých korun na novozélandské dolary pohybuje kolem 0,5 %. Tak například při převodu částky 30 000 korun nám služba naúčtovala poplatek ve výši 145,93 CZK při výběru takzvaného „low cost transferu“, při kterém prostředky posíláte z bankovního účtu. Pokud peníze chcete poslat ze své debetní či kreditní karty, poplatek bude vyšší, při převodu zmíněných 30 000 CZK činí 288,58 koruny. Wise na svém webu uvádí, že oproti bance s ním ušetříte 1338,2 koruny, což není vůbec málo. Co se týká rychlosti převodu, tak ta je také příjemná – peníze se převedou následující pracovní den.

Online převod financí z Česka na Nový Zéland nabízí také služba CurrencyFair. U ní za transfer platíte fixní poplatek 75 korun, proto ji oceníte zejména při převádění vyšších částek. Co se týká rychlosti převodu, tak prostředky by měly být převedeny následující pracovní den.

Výčet služeb, které vám pomohou s online převodem českých korun na novozélandské dolary, uzavřeme platformou WorldRemit. U ní poplatky startují na částce 108 korun a převod by měl být realizován v rozmezí jednoho až třech pracovních dnů.

Když chcete převést hotovost

Pokud z nějakého důvodu potřebujete převést hotovost, nabízí se využít služeb společnosti Western Union, která má hustou síť poboček po celém světě. Převod zrealizujete jednoduše tak, že zajdete s hotovostí na kteroukoli pobočku Western Union, kde vyřídíte veškerou potřebnou administrativu a peníze se odešlou. Jejich příjemce si pak obnos může vyzvednout klidně na druhém konci světa už do pár minut. S Western Union spolupracuje i Česká pošta – převod tedy můžete provést i na jejích pobočkách.

Úskalím takového převodu jsou vysoké poplatky a také nevýhodný kurz, kterým se finance převedou. Tento způsob převodu proto volte pouze v případě, že k tomu máte skutečně zásadní důvody.

A co běžná banka?

Převodem financí přes běžnou banku zrovna dvakrát neušetříte. Například ČSOB si za převod na jinou měnu než euro, tedy i na novozélandské dolary, účtuje poplatek 1 % z převáděné s tím, že minimální poplatek bude činit 250 korun a maximální 1 500 korun. Jak vidíte, poplatek je zde v porovnání s online platformami opravdu vysoký.

Podobné ceny čekejte i u České spořitelny. Ta si také za převody mimo euro účtuje poplatek 1 %, nejméně však 220 korun a nejvíc 1500 korun. K těmto cenám si připočtěte také nevýhodný kurz, který banky často mají.

Jak vidíte, transfer skrze klasickou banku příliš výhodný není. Za uvážení ale stojí založení multiměnového účtu v případě, že finance převádíte často. V Česku jej můžete zařídit například u Raiffeisen Bank, která nabízí produkt [Aktivní účet] (https://www.rb.cz/osobni/ucty/bezne-ucty/aktivni-ucet), v rámci kterého můžete spravovat až 18 různých měn pod jedním číslem účtu.

Možností je i platební brána, například PayPal

Platební brány nejspíš budete znát z nejrůznějších online obchodů. Využít je ale můžete také k převodu financí. Poslat české koruny na Nový Zéland umí například PayPal.

Dejte si ale pozor na velké poplatky a také nevýhodný kurz – z tohoto důvodu bychom platební bránu volili pouze v případě, že převádíte menší částku a jde o výjimečný převod.

Podle čeho vybrat možnost převodu vhodnou právě pro mě?

Už víte, jaké možnosti při převodu českých korun na novozélandské dolary máte. Teď je potřeba, abyste si sami odpověděli na pár otázek. Při volbě možnosti převodu totiž záleží na několika faktorech: Jak často peníze převádíte? Jak vysokou částku? Převádíte hotovost, nebo půjde o online převod? A jak rychle potřebujete, aby peníze byly převedeny? Když si na tyto otázky odpovíte, snadno pak dle našeho přehledu najdete ideální cestu převodu.