Moneycorp

Náklady

Náklady na službu Moneycorp.com se odvíjejí od způsobu sjednání převodu a doby, do které má být převod uskutečněn, a v neposlední řadě také od toho, zda se jedná o jednorázový převod nebo pravidelný.

V případě sjednání jednorázového převodu prostřednictvím telefonu činí poplatek za služby £16, který v sobě zahrnuje poplatek za expresní převod, který trvá 0 – 2 pracovní dny. Pokud si tuto služby sjednáte on-line prostřednictvím svého klientského účtu na Moneycorp.com zaplatíte za expresní převod £9, u standardního převodu trvajícího 2 – 4 pracovní dny pouze £5.

Moneycorp.com kromě jednorázového převodu však nabízí také pravidelné převody, které jsou o £1 levnější ve srovnání s jednorázovým převodem. To znamená, že za jejich sjednání prostřednictvím telefonu zaplatíte £15 a převod se odešle expres. Při využití on-line systému za expres zaplatíte £8, u standardního převodu pouze £4.

Jak služba funguje?

Moneycorp.com slouží k rychlému a bezpečnému zasílání a převodu peněz v rámci celého světa, ať už se jedná o soukromé převody, firemní transakce či on-line směnárenské služby s možností jejich vyzvednutí na některé z letištních poboček Moneycorp.com či jejich dovozu do místa pobytu.

Výše měnového kurzu se odvíjí od aktuálního směnného kurzu na devizových trzích, částce transakce a zvolené měny, přičemž si lze předem prostřednictvím převodníkového kalkulátoru alespoň přibližně zjistit výši přepočítacího koeficientu.

Kalkulačka pro zjištění obdržené částky

Přes Moneycorp.com však nelze provést každou platbu, jelikož jsou stanoveny minimální i maximální limity, kdy minimální částka pro jednorázový převod musí činit £50 a maximálně £100 000, u pravidelné platby je minimální částka převodu stanovena na £250, maximální není omezena.

Převod peněz krok za krokem:

1. Registrace

Registrace na Moneycorp.com či otevření účtu (viz Jak otevřít účet?)

2. Osobní poradce

Pokud si nevíte rady s výběrem devizové měny či jak pokračovat, můžete kontaktovat svého osobního manažera účtu, který je automaticky přidělen ke každému nově otevřenému účtu a který se stará o jeho správu.

3. Přidání příjemce

V účtu si v levém sloupci kliknete na Přidat příjemce (Add a recipient), kdy vyberete zemi (Country), ve které má založen účet, a měnu (Currency), ve které je jeho účet veden. Dále vyplníte jméno příjemce, na které je účet veden (Recipient account name). Jako ochranu proti praní špinavých peněz je nutné pod tímto políčkem potvrdit, že převádíte peníze ze svého vlastního účtu – vyberete Yes. Poté můžete příjemci napsat vzkaz (Your description) a dáte Další (Next).

Následně vyplníte bankovní údaje příjemce, tj. IBAN a SWIFT nebo BIC, a dáte Další (Next). Pokud nebudete požádání o specifikaci zprostředkující banky, dáte Další (Next), pokud ano, vyplníte opět SWIFT/BIC a číslo účtu příjemce.

V posledním kroku si pouze zkontrolujete zadané údaje o příjemci a případně je opravíte a kliknutím na Submit si nového příjemce uložíte.Na obrazovce na Vás vyskočí okno, ve kterém kliknutím na Yes, please můžete přejít na vytvoření příkazu. Pokud o převod peněz nebudete mít zájem, stačí kliknout na No, thanks, zůstane tak v sumarizaci údajů příjemce, avšak budete moci si k němu vložit dokument (Upload document).

Pokud již máte v systému zavedeného příjemce, můžete přímo přejít na zadání převodu, a to kliknutím na Finalise a deal booked over phone, které se nachází v levém sloupci účtu, a výběrem příjemce platby (Recipient), přičemž v pravém sloupci se Vám zobrazí Váš disponibilní zůstatek účtu v měnách, na které můžete provést převod.

4. Převod

Pod příjemcem platby vyplníte částku (Amount), která má přijít příjemci na účet, kdy měna se automaticky přednastaví výběrem příjemce platby. V dalším kroku vyplníte metodu převodu (Transfer method), tj. zda chcete platbu zaslat expres nebo standardním způsobem, přičemž zároveň vidíte výši poplatků pro každou z těchto metod včetně doby doručení peněz příjemci.

Poté vyplníte datum (Transfer date), kdy má Moneycorp.com Vaším jménem provést převod peněz, přičemž do tohoto data budou dané finanční prostředky stále k dispozici na Vašem účtu. Zvolené datum přitom musí být pracovním dnem, aby mohlo dojít k převodu. Vybrané datum zároveň slouží k vypočítání nejdříve možného data (Earliest arrival) připsání částky na účet příjemce v závislosti na zvolené metodě přenosu. V políčku Reference for recipient pak můžete zadat zprávu pro příjemce.

5. Dokončení převodu

Převod dokončíte kliknutím na tlačítko Poslat (Send), kdy se Vám zobrazí rekapitulace zadaných údajů převodu, které můžete ještě změnit. Pokud s údaji souhlasíte, odešlete příkaz kliknutím na Confirm. Tentokrát se Vám zobrazí pouze sumarizace příkazu a jeho ID, které zadáváte při komunikaci s Moneycorp.com

Jednotlivké kroky pro dokončení převodu

Jak otevřít účet

Pro otevření účtu se nemusíte registrovat, stačí si přímo otevřít účet, který zároveň slouží k registraci, a to následujícím způsobem:

1. Typický převod (Stage 1)

Po rozkliknutí záložky Personal transfer One off paymetns (jednorázová platba) kliknete na Open an account a vyplníte osobní údaje bez použití diakritiky (oslovení, jméno a příjmení, e-mail, kód země pro telefonické spojení – pro ČR +420 a samotné telefonní číslo) a odkliknete souhlas s obchodními podmínkami (Please confirm that you agree to our Terms & Conditions)

Po kliknutí na ikonku Next se dostanete do sekce, při které jednak vyberete měnu určenou k převodu (Currency I have) a měnu, na kterou chcete částku převést (Currency I need). Dále zakliknete Send, tj. že budete zadávat částku k odeslání (pokud byste chtěli zadat částku, kterou má druhá strana obdržet, zakliknete Receive) a zadáte částku, kterou chcete převést. V pravém sloupci pak vyberete účel převodu (Reason for the transfer):

 • Emigrace
 • Zaslání peněz rodině/přátelům
 • Jiný účel (např. úhrada za zboží)
 • Nákup či prodej nemovitosti
 • Pravidelná platba (např. důchod)
 • Cestovní peníze (pokud si chcete na dovolené směnit peníze za výhodnější kurz)

A v neposlední řadě vyberete místo, kde se právě nacházíte (Destination country) a dáte pokračovat (Continue).

Registrace - krok 1

2. Vlastník účtu (Stage 2)

Ve 2. kroku doplníte údaje o vlastníkovi účtu, tj. o sobě. Konkrétně uvedete datum narození (Date of birth), vyberete současné místo pobytu (Current registered address) včetně adresy. Pokud budete chtít, aby k účtu měla přístup také jiná osoba, zaškrtnete Would you like to allow a second person, access to trade on your new account? Poté dáte pokračovat (Next)

Registrace - krok 2

3. Marketingové informace (Stage 3)

V posledním kroku již jenom zakliknete, jak jste se o službě Moneycorp.com dozvěděli, kdy si vybíráte mezi:

 • reklamou
 • referencí od jiné firmy
 • doporučením od kamaráda či rodinného příslušníka
 • vyhledávačem
 • jiným

a v závislosti na výběru doplníte jméno reklamní korporace, firmy, kamaráda/rodinného příslušníka či název vyhledávače, případně doplníte jiný způsob zjištění o službě Moneycorp.com. A dáte Pokračovat (Continue)

Registrace - krok 3

Zde doplníte svoje přihlašovací údaje, tj. uživatelské jméno (Username) a heslo (New password), které napíšete ještě jednou pro kontrolu (Confirm new password). V neposlední řadě vyberete 2 otázky, které Vám při přihlašování do systému budou pro ověření totožnosti zadávány, a k nim napíšete odpověď. Opět dáte pokračovat (Next).

Celý proces otevření účtu je završen zadáním 4místného kódu, který je zaslán na e-mail do 30 sekund, který jste při otevírání účtu zadali.

Doba přenosu

Jak již bylo výše uvedeno, doba převodu platby je dvojí a záleží na zákazníkovi Moneycorp.com, jak rychle chce mít peníze odeslané, od čehož se také odvíjí výše poplatků za služby. Na výběr má mezi expres převodem, který trvá 0 – 2 pracovní dny, a standardním převodem, který může trvat 2 – 4 pracovní dny.

Výhody a nevýhody Moneycorp.com

Výhody

 • vlastní klientský účet vedený zvlášť od účtu korporace
 • otevření účtu neznamená povinnost okamžitého využití služeb
 • sjednávání převodů 24 hodin denně 7 dní v týdnu
 • poradenství ohledně pohybů měnových kurzů na devizových trzích
 • výhodnější měnové kurzy ve srovnání s bankovními institucemi a směnárnami
 • možnost zasílání souborů (např. faktur) v rámci převodu peněz
 • informování o výši poplatků již při zadávání převodu (s výjimkou poplatků, které klient hradí své bance za převod peněz)
 • převod až na 35 měn
 • možnost přidávat příjemce
 • jednorázové i pravidelné platby
 • platba debetní kartou či předem bankovním převodem
 • sjednání služby on-line nebo telefonicky
 • jednoduché intuitivní rozhraní klientského účtu
 • připsání peněz na klientský účet do 3 pracovních dnů
 • bezpečnost systému Moneycorp.com

Nevýhody

 • komunikace a on-line rozhraní pouze v cizích jazycích (angličtina, němčina, španělština, portugalština, francouzština)
 • limity pro minimální a maximální částku převodu
 • zdlouhavé otevření účtu
 • nutnost odeslat ofocený dokument a potvrzení o bydlišti
 • vysoké poplatky

Bezpečnost

Bezpečnost finančního převodu je zajištěna registrací společnosti TTT Moneycorp Limited u britské FCA (Financial Conduct Authority) neboli úřadu pro kontrolu finančního trhu, který nad její činností také vykonává dohled a reguluje její činnost.

Klientské finanční prostředky jsou vedeny na samostatných klientských účtech, tedy odděleně od firemního účtu Moneycorp.com, čímž je zajištěno jejich využití pouze pro plnění požadavků uživatelů dané služby.

O bezpečnosti služby hovoří také její 36letá historie na trhu a 9,2 milionů zákazníků během jediného (minulého) roku, kteří za dané období přes Moneycorp.com odeslali £13,1 mld.