Převod peněz z České republiky do Kanady

Převést peníze opačným směrem z Kanady do České republiky.

Při převodu financí z Kanady do České republiky se nám naskýtá celá řada možností. Abyste se v nich neztratili, sepsali jsme článek, který naleznete na konci stránky. Poradíme vám, jak peníze převést rychle, s dobrým kurzem a zároveň ušetřit na poplatcích.

Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních dolarů zasílaných z Kanady na české koruny seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 1.000 CAD. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.

Služby poskytující převod

Aktualizace poplatků a kurzu: 20. 6. 2024 9:34
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Aktualizace článku: 18. 2. 2021

Služby pro online převod

Služeb umožňujících online převod je na trhu spousta. Asi nejznámější je společnost Wise. Ta je založena na peer-to-peer principu, což ji v praxi umožňuje měnit peníze reálným středovým kurzem. Wise si účtuje poplatek ve výši 1 % z převáděné částky. Převod je rychlý, obvykle trvá jeden pracovní den. Protáhnout se může v případě, že peníze převádíte o víkendu či přes svátky. Proces převodu je velice snadný, nejprve se zaregistrujete na webu nebo v mobilní aplikaci Wise, poté zadáte převáděnou částku, vyplníte svůj profil, údaje příjemce a následně lokálním bankovním převodem (Direct Debit) nebo SWIFT platbou převedete peníze.

Podobnou službou je CurrencyFair, jež umožňuje odeslat peníze již od 42 Kč s jedním z nejmenších poplatků, které jsou na trhu dostupné. Nízký poplatek je u CurrencyFair možný díky tomu, že k převodu peněz vlastně vůbec nedojde. Společnost má totiž rezervy ve všech měnách, ve kterých operuje. Peníze tedy na účet v Kanadě vyplatí z rezerv, které má v místní měně.

Výčet uzavřeme společností WorldRemit. Na jejím webu či v mobilní aplikaci si zvolíte, odkud a kam peníze posíláte (v našem případě si tedy zvolíte převod z ČR do Kanady), dále pak pokračujete krok po kroku, vše je velmi intuitivní. Převod přes WorldRemit proběhne velice rychle, finance má příjemce na účtu ještě ten samý den. Poplatek za převod startuje na částce 3,99 CAD.

Je pro vás převod financí téměř denním chlebem? Zkuste multiměnový účet

Pokud potřebujete převádět prostředky párkrát do roka, tak multiměnový účet moc nevyužijete, a je proto lepší zvolit některou ze služeb pro online převod. U pravidelného převodu financí ale multiměnový účet představuje pohodlné řešení. V dnešní době jde už o běžnou záležitost, takže vám jej ráda sjedná celá řada bank. Samotný účet funguje velice podobně jako účet běžný, není tedy důvod se bát, že by obsluha takového účtu byla příliš složitá.

Pro častější zahraniční transakce můžete zvážit také účet u společnosti Revolut, která nabízí převody mezi měnami, mezinárodní platby i výběry zdarma až ve 140 světových měnách. Revolut celkem podporuje 31 měn a umožňuje poslat peníze na bankovní účet ve všech těchto měnách. Převod probíhá středním kurzem na směnném trhu, převod je tedy velmi výhodný.

S převodem financí do Čech si poradí i platební brány. Ale pozor na poplatky

Platební brány, jako je PayPal, GoPay či Skrill, lze použít nejen k online placení, ale také k převodu financí. S převodem skrze platební brány se ale pojí poplatky a často také nevýhodný kurz. Tak například PayPal, který umožňuje převod na kanadské dolary, si účtuje několik druhů poplatků, za převod do jiné země je účtován poplatek ve výši 0,3 % až 2 %. Za financování převodu pomocí debetní nebo kreditní karty si účtuje poplatek ve výši 3,5 %. Tyto poplatky nejsou jediné, které si účtuje. Navíc je přidáván i nevýhodný směnný kurz.

Převod hotovosti vyřídíte na pobočce Western Union nebo banky

Převod hotovosti jako takový si raději rozmyslete. Stojí čas, protože musíte přijít na pobočku fyzicky, a také peníze – připlatíte si na poplatcích a finance se často převádí nevýhodným kurzem. Pokud jste se ale ocitli v mimořádné situaci a hotovost zkrátka poslat potřebujete, můžete k tomu využít služeb Western Union či klasické banky.

Společnost Western Union má pobočky v mnoha státech po celém světě, Čechy a Kanada nejsou výjimkou. Jakmile převod na pobočce uskutečníte, tak si příjemce obnosu může finance vyzvednout do pár minut na kterékoli pobočce Western Union. Poplatek za převod se liší dle výše převáděné částky – čím vyšší částku převádíte, tím větší poplatek zaplatíte.

Peníze do Kanady můžete převést také u bankovní přepážky. Poplatky za takový převod si určí banka, obvykle se pohybují v řádech několika stokorun. Nezapomeňte také, že kurz, kterým se budou prostředky převádět, banky nemají zrovna dvakrát výhodný.

Který způsob převodu je nejvýhodnější?

Na to nelze podat univerzální odpověď, každý si musí zvážit vlastní situaci a své požadavky a dle toho vybrat způsob převodu. Při výběru se proto zaměřte na to, jak vysokou částku posíláte, zda převádíte online nebo hotovost, jak často hodláte prostředky mezi měnami převádět a také jak rychle potřebujete, aby peníze příjemce měl.