Převod peněz z Něměcka do České republiky

Převést peníze opačným směrem z České republiky do Něměcka.

Chcete převést peníze od našich západních sousedů do tuzemska? Možností máte celou řadu. Abyste se v nich neztratili, nabízíme stručný přehled nejčastějších způsobů převodu financí na konci této stránky. Nastíníme vám, v jakých případech se daný způsob převodu nejvíce hodí, kde ušetřit na poplatcích a naopak čemu se raději zcela vyvarovat.

Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních eur na koruny zasílané do České republiky seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 1.000 EUR. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.

Služby poskytující převod

Aktualizace poplatků a kurzu: 20. 6. 2024 8:0
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Aktualizace článku: 18. 2. 2021

Chcete opravdu ušetřit na poplatcích? Zkuste online převod

Se službami, které nabízí online převod prostředků mezi měnami, můžete na poplatcích ušetřit nemalé částky. Tak například s Wise zaplatíte na poplatku většinou kolem 0,5 až 1 % z převáděné částky. Přesná výše poplatku se stanovuje dle výše částky, kterou převádíte. Pokud na české koruny převádíte 1000 eur, na poplatku zaplatíte kolem 9,88 eura. Při převodu 5000 eur pak zaplatíte poplatek pohybující se kolem 27,30 eura. Oproti bance tak opravdu ušetříte. A jak je na tom Wise s rychlostí převodu? Peníze máte převedeny obvykle do druhého pracovního dne. Když jsme zkoušeli převádět finance v neděli, Wise nám ohlásil, že peníze budou převedeny už v úterý. Jak vidíte, převod je opravdu rychlý.

Obdobnou službou je CurrencyFair. Jejím prostřednictvím je výhodné posílat zejména vyšší částky, protože si za převod eur na české koruny účtuje fixní poplatek ve výši 75 korun. Do třetice uvedeme ještě WorldRemit. Její poplatek startuje na částce 0,99 eura a peníze můžete mít při převodu z Německa do Čech ještě ten samý den.

Když potřebujete poslat hotovost

Posílání hotovosti opravdu nepatří k těm nejvýhodnějším způsobům převodu financí. Někdy ale zkrátka nemáte na výběr. V tomto případě se nabízí využít služeb společnosti Western Union. Kladem této cesty určitě je, že si příjemce obnosu může své peníze vyzvednout na kterékoli pobočce Western Union už pár minut po uskutečnění transakce. Toho, že byste to vy nebo příjemce měli na pobočku moc daleko, se není potřeba bát, Western Union má opravdu hustou síť poboček po celém světě. Nevýhodou ovšem jsou poměrně vysoké poplatky za převod a také nevýhodný kurz.

Pro výjimečný převod můžete využít také mikroplatební systémy

O platebních bránách, jako je PayPal, Skrill, OKPay či GoPay, jste už jistě slyšeli a pravděpodobně skrze ně i několikrát platili na internetu. Možná jste ale nevěděli, že je můžete využít k převodu finančních prostředků. Samotná transakce je snadná, jako příklad si můžeme vzít platební bránu PayPal. Nejprve si musíte na této platformě založit účet, k čemuž potřebujete údaje ze své platební karty a e-mailovou adresu. Pak můžete nejen snadno a bezpečně nakupovat na internetu, ale i převádět finance. Při převodu vás samozřejmě zajímá, jakým kurzem jsou peníze převáděny. Zde vás PayPal asi zklame, výhodný kurz totiž nenabídne.

Multiměnové účty: Pro ty, kteří peníze mezi měnami posílají často

Pokud jsou pro vás transakce mezi měnami častou záležitostí, zvažte založení multiměnového účtu. Jeho vedení může být poměrně drahé, ale pokud transfery mezi měnami provádíte několikrát za měsíc, můžete ho ocenit. Jeho obsluha je velice snadná, rozhraní má podobné jako běžný účet s tím, že v něm budete mít záložky pro zahraniční měny. Jeho založení dnes už nabízí řada tuzemských i zahraničních bank. Podobnou službu vám poskytne také společnost Revolut. Ta nabízí převody mezi měnami, mezinárodní platby i výběry zdarma až ve 140 světových měnách. Kromě toho Revolut umožňuje také nákup a prodej kryptoměn, mezinárodní zdravotní pojištění a řadu dalších služeb. Samozřejmostí je pak rozhraní pro zadávání příkazů a historii plateb v mobilní aplikaci. Revolut také slibuje výhodný kurz a nízké poplatky.

A co běžná banka?

Převod financí skrze běžný účet v bance či u její přepážky opravdu nelze doporučit. Celá transakce vás totiž může vyjít na nemalé peníze – poplatek si naúčtuje česká i německá banka.

Jak tedy najít ten nejvhodnější způsob transferu?

S tím už si musí každý z vás poradit sám. Věříme, že vám náš článek pomohl s tím, abyste si udělali přehled o tom, jaké vlastně máte při převodu financí z Německa do Čech možnosti. Na vás teď je, abyste zvážili svoji vlastní situaci, co od převodu očekáváte. Při rozhodování je třeba vzít v potaz, jak často budete finance převádět, v jaké formě peníze převádíte nebo jak rychle potřebujete mít peníze převedené.