Převod peněz z Francie do České republiky

Převést peníze opačným směrem z České republiky do Francie.

Potřebujete převést peníze z Francie domů do Čech? Možností máte celou řadu. Kterou ale vybrat? Volba cesty pro převod peněz z Francie do Čech závisí na celé řadě faktorů. Při rozhodování určitě vezměte v úvahu čas (jak rychle má mít příjemce peníze v ruce?), frekvenci, kterou budete peníze převádět, a samozřejmě také výši převáděné částky. Jaké cesty můžete při převodu využít, Vám předestře článek na konci stránky.

Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních eur zasílaných z Francie na české koruny seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 25.000 Kč. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.

Služby poskytující převod

Aktualizace poplatků a kurzu: 19. 3. 2024 2:17
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Aktualizace článku: 18. 4. 2021

Převádíte hotovost? S tím Vám pomůže Western Union

Western Union má hustou síť poboček po celém světě, tudíž do ní ani ve Francii nebudete mít daleko. Samotný převod je snadný: vezmete hotovost, kterou chcete převést, a vydáte se na kteroukoli z poboček. Po vyřízení všech formalit u přepážky si příjemce zasílané hotovosti může svůj obnos vyzvednout do pár minut, a to osobně na kterékoli pobočce Western Union. Při využití této služby ale počítejte s vyššími poplatky a také nevýhodným kurzem.

Bankovní převod a multiměnové účty

Pokud zvažujete klasický bankovní převod ze svého běžného účtu, tak vás rovnou zastavíme. Převádět peníze z Francie touto cestou totiž může trvat i několik dní a nemalé poplatky za převod si naúčtuje jak francouzská, tak česká banka.

Pokud ale peníze z Francie do tuzemska (či mezi jinými zeměmi) hodláte převádět častěji, nabízí se založení multiměnového účtu, který v dnešní době nabízí řada bank. Takový účet není zadarmo, ale v případě, že prostředky převádíte často, se může vyplatit. Ušetříte totiž jak za směnu na eura, tak i za výběry. Multiměnový účet vám při častém převodu prostředků poskytne také komfort – ovládá se velmi podobně jako běžný účet a máte jej vždy po ruce.

Jako multiměnový účet můžete využít bankovní aplikaci a platební kartu Revolut, která nabízí převody mezi měnami, mezinárodní platby i výběry zdarma až ve 140 světových měnách. Kromě toho Vám Revolut umožní také nákup a prodej kryptoměn, mezinárodní zdravotní pojištění a řadu dalších služeb. Samozřejmostí je pak rozhraní pro zadávání příkazů a historii plateb v mobilní aplikaci. Revolut také slibuje výhodný kurz a nízké poplatky.

Převod skrze online služby

Platforem, které k online převodu můžete využít, je na trhu celá řada. Nejznámější z nich je Wise. Příjemně Vás překvapí nízké poplatky za převod (pro většinu evropských měn se pohybují kolem 0,5 %) a rozumný středový směnný kurz. Převod přes tuto platformu je snadný, stačí se zaregistrovat, zadat převáděnou částku a obě měny. Nezapomeňte také vyplnit údaje o odesílateli i příjemci. Peníze pak pošlete kartou či bankovním převodem. Převedenou částku bude mít její adresát na svém účtu obvykle do pár hodin, maximum jsou čtyři dny (například v případě, že peníze převádíte o víkendu či přes svátky). Mínusem může pro některé klienty být uživatelské prostředí pouze v angličtině. Vše je ale intuitivní, takže byste i v případě, že angličtina není vaše silná stránka, mohli převod zvládnout za pomoci překladače.

Wise samozřejmě není jediná služba svého druhu. Další podobnou službou, kterou můžete pro převod využít, je CurrencyFair. Poplatek u CurrencyFair činí zhruba 3 eura (tedy cca 77 korun) a v průměru 0,4 % z převáděné částky. Obdobně Vám poslouží také Akcenta. Ta svým klientům nabízí převody zdarma v rámci účtů Akcenta, ostatní převody pak stojí mezi 140 až 160 korunami. Za pozornost jistě stojí také společnost Citifin a RoklenFX které se také snaží svým klientům nabídnout co nejvýhodnější kurz a poplatek za převod. U RoklenFX si ale dejte pozor na to, že převod je limitován minimální částkou.

Další možnost? Mikroplatební brány

Platební brány, jako je PayPal, Skrill, OKPay či GoPay, asi není třeba dlouze představovat, známe je přeci z řady e-shopů. Možná jste ale nevěděli, že je můžete využít k převodu finančních prostředků. Nejde o nic složitého, vezměme si jako příklad platební bránu PayPal. Nejprve si musíte na této platformě založit účet, k čemuž potřebujete údaje ze své platební karty a e-mailovou adresu. Pak můžete nejen snadno a bezpečně na internetu, ale i převádět finance různě po světě, takže i z Francie do Čech. Při převodu vás samozřejmě zajímá, jaký je kurz. Zde vás PayPal asi zklame, kurz zde totiž příliš výhodný není.

Jak vybrat ten nejlepší způsob převodu prostředků?

Jak vidíte, možností při převodu financí z Francie do Čech, ale i mezi jinými zeměmi, je celá řada. Podle čeho se tedy u výběru řídit? To, jaký způsob převodu byste měli vybrat, závisí na řadě faktorů, jak jsme uvedli už na začátku článku. V potaz při zvažování určitě vezměte čas, tedy jak rychle potřebujete, aby příjemce peníze měl, zda posíláte hotovost či upřednostníte bezhotovostní převod, jak často finance mezi měnami převádíte nebo převádět budete. Velmi důležitá je pak výše částky, kterou budete převádět, protože se poplatky často účtují právě podle ní.