Převod peněz z České republiky do Itálie

Převést peníze opačným směrem z Itálie do České republiky.

Když chcete převést české koruny na Eura do Itálie, nabízí se vám řada možností, mezi něž patří například služby pro online převod, platební brány či běžná banka. Jak se ale v nabídce neztratit a správně zvolit? S tím vám pomůžeme v článku na konci stránky.

Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních korun zasílaných z České republiky seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 25.000 CZK. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.

Služby poskytující převod

Aktualizace poplatků a kurzu: 19. 3. 2024 6:3
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Jak na nejvýhodnější online převod?

Se službami jako je Wise, CurrencyFair nebo WorldRemit můžete při online převodu opravdu ušetřit, a to především díky nízkému poplatku či výhodnému kurzu. Pokud budete chtít převést české koruny na italská eura, je využití těchto platforem určitě na místě. Například Wise si účtuje poplatek méně než 1%, v případě, že převádíte 25 000 Kč, zaplatíte 223,40 Kč. Výhodou je, že transakce proběhne hned další všední den. Pokud ji zadáváte o víkendu, můžete počítat s tím, že peníze budou na zahraničním účtu v pondělí. Stejně tak CurrencyFair poskytuje převod většinou v rámci 24 hodin. Při převodu 10 000 Kč ušetříte s touto službou téměř 35 eur oproti běžné bance. Setkáte se s fixním poplatkem 3 eura. Poslední zmíněnou službou, kterou se vyplatí využít v případě online převodu, je WorldRemit, byť je o něco dražší než Wise nebo CurrencyFair. Velkou předností je zrychlený převod prostřednictvím debetní karty, který nabízí. Poplatek činí 108 korun a v 9 z 10 případů je uskutečněn do 1 dne.

Převod financí skrze platební brány

Platební brány neslouží jen k nakupování na internetu, ale využijete je také v případě mezinárodního převodu financí. Řeč je o PayPal nebo Skrill, skrze něž můžete snadno převést peníze z Čech do Itálie. S čím je však třeba počítat jsou relativně vysoké poplatky. Mezinárodní převod vás tak může v případě PayPalu stát 0,3 % až 2 % z převáděné částky, nevýhodný je také směnný kurz, který tato služba nabízí. Při použití debetní nebo kreditní karty navíc zaplatíte 3,5 % ze sumy, kterou převádíte. V případě služby Skrill se sice setkáte s nulovým poplatkem, zato však doplatíte na nevýhodném kurzu.

Multiměnový účet pro častý transfer

Pokud mezinárodní online převod využíváte pravidelně, určitě stojí za promyšlení založení multiměnového účtu. Částka, kterou zaplatíte za jeho vedení, se vám zpravidla v průběhu času vrátí a v delším časovém horizontu můžete ušetřit nemalou částku. Samozřejmě záleží na četnosti vašich transferů. Jednou z možností je Revolut poskytující služby vhodné nejen pro finanční převody mimo jiné mezi Českou republikou a Itálií, ale třeba i pro nakupování kryptoměn.

Převod hotovosti snadno a rychle

Převod hotovosti obecně není cestou, jak ušetřit na poplatcích, vedle nich proděláte také na nevýhodném kurzu. Přesto se může naskytnout situace, ve které nebudete mít na výběr. V tomto případě lze doporučit Western Union, společnost, která nabízí poslat defacto jakoukoliv částku bez nutnosti držení kreditní nebo debetní karty. Tato firma má pobočky ve 200 zemích včetně České republiky a Itálie. Převod je realizován v průběhu několika minut a adresát tak může okamžitě po vaší návštěvě pobočky převedenou částku vybrat. Rychlost je tedy předností této volby, jinak však příliš výhodná není. Vždy tedy zvažte, za je hotovostní transfer opravdu nutný.

A co převod u běžné banky?

Pro převod financí z České republiky do Itálie se nabízí také využít služby klasické banky. Je přitom jedno, zda potřebujete neodkladně odeslat hotovost, nebo naopak provést transfer online. V obou z těchto případů však musíte brát v potaz vysoké poplatky i kurz, který není příliš uživatelsky přívětivý. Volba tradiční banky se tedy nedá příliš doporučit. Česká banka, ale i její italský protějšek si naúčtuje speciální cenu za poskytnutou službu, převod touto cestou se tedy slušně prodraží. Vezměme si například ČSOB. Ve vašem případě, kdy chcete převést finanční obnos z České republiky do Itálie, můžete jásat. V rámci prostoru Evropské Unie se totiž jedná o tzv. SEPA platbu. V internetovém bankovnictví zaplatíte pouhých 5 korun a pokud zvolíte platbu přímo na pobočce, připlatíte si 90 korun. Výhodný kurz ovšem rozhodně nečekejte. Když se podíváme na Českou spořitelnu, podobně jako u ČSOB je poplatek za převod v rámci EU zanedbatelný. Znovu je však třeba zkontrolovat aktuální směnný kurz, na kterém většinou spíše proděláte.