Převod peněz z Kanady do České republiky

Převést peníze opačným směrem z České republiky do Kanady.

Potřebujete převést peníze z Kanady do Čech? Možností je celá řada: můžete využít služeb některé z platforem, které umožňují online převod, jako je například Wise, založit si multiměnový účet či peníze poslat skrze platební bránu. A tím výčet nekončí. Jak si tedy z řady možností vybrat? S tím vám pomůžeme v následujícím článku. Na vás pak je, abyste zvážili, jaké máte při převodu priority. Záleží totiž například na výši převáděné částky, na tom, jak často podobné transfery provádíte, nebo jak rychle chcete, aby příjemce posílané peníze měl v ruce.

Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních dolarů zasílaných z Kanady na české koruny seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 1.000 CAD. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.

Služby poskytující převod

Aktualizace poplatků a kurzu: 20. 6. 2024 9:36
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Aktualizace článku: 18. 2. 2021

Služby pro online převod

Mezi lidmi, kteří potřebují převádět peníze mezi zahraničím a Českem si získala velkou popularitu služba Wise. Ta je založena na peer-to-peer principu, což v praxi znamená, že umožňuje měnit peníze reálným středovým kurzem. Wise si při převodu z Kanady do Čech účtuje poplatek ve výši 1 % z převáděné částky. Převodu je rychlý, obvykle trvá maximálně jeden den. Déle převod potrvá v případě, že finance posíláte i víkendu nebo přes svátky. Proces převodu je velice snadný, nejprve se musíte registrovat na webu Wise, dále pak zadáte převáděnou částku, vyplníte svůj profil, údaje příjemce a následně lokálním bankovním převodem (Direct Debit) nebo SWIFT platbou převedete peníze.

Další službou pro online převod je CurrencyFair. Tato služba si za převod účtuje pevný poplatek ve výši kolem 80 korun a procentuální část z převáděné částky, která se pohybuje kolem 0,4 %. CurrencyFair funguje podobně jako společnost Wise, oceníte ji především při převádění vyšších částek, protože má v těchto případech výhodnější kurz než ostatní obdobné služby.

Do třetice můžeme uvést společnost WorldRemit. Na jejím webu či v mobilní aplikaci si zvolíte, odkud a kam peníze posíláte (v našem případě si tedy zvolíte převod z Kanady do ČR), dále pak pokračujete krok po kroku, vše je velmi intuitivní. Převod je přes WorldRemit velmi rychlý, finance má příjemce na účtu ještě ten samý den. Poplatek za převod startuje na částce 3,99 CAD.

Platební brána, nebo multiměnový účet?

Zde přichází na přetřes otázka, jak často peníze (ať už z Kanady do Čech či mezi jinými zeměmi) převádíte. Platební brány, jako je PayPal, GoPay či Skrill, lze použít nejen k online placení, ale také k převodu financí. Dejte si ale pozor na velké poplatky a také nevýhodný kurz – z tohoto důvodu bychom platební bránu volili pouze v případě, že převádíte menší částku a jde o výjimečný převod.

Ti z vás, kteří posílají peníze ze zahraničí či opačným směrem několikrát do měsíce, by mohli ocenit multiměnový účet. Dnes jej již běžně nabízí řada tuzemských i zahraničních bank, ale nejen ony. Zvážit můžete také založení účtu u společnosti Revolut. Ta nabízí převody mezi měnami, mezinárodní platby i výběry zdarma až ve 140 světových měnách. Kromě toho vám Revolut umožní také nákup a prodej kryptoměn, mezinárodní zdravotní pojištění a řadu dalších služeb. Samozřejmostí je pak rozhraní pro zadávání příkazů a historii plateb v mobilní aplikaci.

Pokud vám přišel na mysl běžný bankovní převod, tak vás rovnou zastavíme. Peníze se touto cestou převádí s nevýhodným kurzem, nemalý poplatek si strhnou banky na obou stranách, a navíc může takový převod trvat i několik dní.

Co když potřebuji převést hotovost?

Pokud chcete peníze z Kanady převádět do Čech v hotovosti, tak nejprve promyslete, zda vám to opravdu stojí za poměrně vysoké poplatky spojené s touto cestou. Naopak výhodou takového převodu je fakt, že peníze může mít jejich příjemce už za pár minut. S hladkým převodem hotovosti vám pomohou na pobočkách Western Union, kde na přepážce odevzdáte převáděnou hotovost, vyplníte potřebné informace a zaplatíte poplatek, který se liší dle výše převáděné částky – čím vyšší částku převádíte, tím tučnější poplatek zaplatíte.

Kanadské dolary můžete na českou měnu převést také u bankovní přepážky. Poplatky za takový převod si určí banka, často jde o nemalou částku v řádu několika stokorun. Zvolíte-li k převodu tuto cestu, informujte se v bance o výši poplatku předem, ať nejste nemile překvapeni, stejně tak si zjistěte kurz, kterým se budou prostředky převádět, banky jej totiž nemají zrovna nejvýhodnější. K převodu financí dojde rychle, ještě ten samý den, případně den následující.

Kterou z možností mám tedy vybrat?

To už si musí rozhodnout každý sám. Výše jsme nastínili, jaké máte možnosti, vy se teď musíte rozhodnout dle svých individuálních požadavků. Jak jsme již psali v úvodu – zaměřte se na to, jak vysokou částku posíláte, zda převádíte online nebo hotovost, jak často hodláte prostředky mezi měnami převádět a také jak rychle potřebujete, aby peníze příjemce měl.