Převod peněz z České republiky do Něměcka

Převést peníze opačným směrem z Něměcka do České republiky.

Jak převést peníze k našim západním sousedům? Možností máte spoustu a s naším návodem na konci stránky to bude jednodušší než kdy dřív. Výhody a nevýhody jednotlivých způsobů převodu vám přehledně popíšeme. Každý převod má ale svá specifika, proto věnujte dostatečnou pozornost výběru vhodné služby. Záleží, jestli dáte přednost hotovosti nebo bezhotovostnímu převodu, o jak vysokou částku půjde nebo jak rychle bude příjemce peníze potřebovat.

Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních korun na eura zasílaná do Německa seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 25.000 Kč. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.

Služby poskytující převod

Aktualizace poplatků a kurzu: 20. 6. 2024 7:59
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Aktualizace článku: 18. 4. 2021

Preferujete hotovost? Můžete ji mít během chvilky

Western Union

Rychlý převod hotovosti zajistí Western Union. Stačí na jedné z několika desítek poboček v ČR složit hotovost a příjemce v Německu si ji může vyzvednout už po pár minutách. I on musí do Western Union přijít osobně, díky husté síti poboček to ale není velký problém. Klienti si velmi chválí rychlost. ale také bezpečnost a spolehlivost. Mezi její mínusy naopak patří vyšší poplatky a nevýhodný kurz.

Česká pošta

Peníze můžete do Německa poslat i přes Českou poštu. Klasickou poštovní poukázkou to možné není, ale pošta zde spolupracuje se zmiňovanou Western Union. Tento způsob převodu ale příliš nedoporučujeme kvůli vysokým poplatkům v řádech stovek korun. Výhodou je naopak rychlost převodu, kterou jistě oceníte v urgentních případech.

Cenné psaní

V minulosti oblíbené cenné psaní se dnes už příliš nevyužívá. Příjemce na něj totiž může čekat až týden, přestože služba stojí několik set korun a podle recenzí ani není stoprocentně bezpečná.

Převod pomocí online služeb

Wise

Nejznámější a nejrychlejší online platformou pro převod je Wise, kde v případě Německa zaplatíte malý fixní poplatek - 5,91 eur a 0,45 % z převáděné částky do 3 milionů Kč. Nad tuto sumu je to jen 0,35 %. Využít můžete platební nebo kreditní kartu a případně i bankovní převod. Trasa Česko-Německo patří mezi nejpopulárnější, takže peníze budete mít k dispozici okamžitě nebo nejpozději během jednoho pracovního dne.

Ostatní online služby

K platformám pro online převod ale patří například i CurrencyFair, přes který je výhodné posílat vyšší částky. Revolut je finanční platforma primárně zaměřená na peer to peer platby, správu valut a kryptoměn, ale dá se využít i pro převody peněz do zahraničí. Má totiž bezkonkurenční kurz a nízké poplatky.

Mikroplatební systémy

Paypal a další online platební systémy jako Skrill, OKPay nebo GoPay neslouží jen k platbám za zboží v e-shopech. Určitě je využijete i pro občasné převody malých částek. O bezpečnost se bát nemusíte, platební kartu zadáváte jen do svého účtu, při platbách u obchodníků vám stačí email a heslo. Založení a vedení PayPal je kompletně zdarma, platíte pouze za provedené transakce, některé služby jsou ale placené. Při platbě do Německa vás bude zajímat směnný kurz vůči euru, který je má PayPal obecně výhodnější než banky. Oproti velkým bankám ušetříte také na poplatcích, místo stovek korun zaplatíte jen desítky.

Bankovní převod

Klasický bankovní převod určitě nedoporučujeme. Trvá i několik dní a poplatky ve výši stovek korun si většinou bude strhávat jak česká, tak německá banka.

Multiměnový účet

Pokud převádíte finanční prostředky do Německa pravidelně, může se vám ale vyplatit multiměnový účet. Jeho vedení je poměrně drahé, ale na druhou stranu ušetříte jak za směnu na eura, tak za výběry. Častěji se ale tato metoda používá při převodu opačným směrem, tedy z Německa do ČR.

Ideální způsob převodu neexistuje, záleží na mnoha faktorech

Jaké jsou možnosti převodu už víte, nyní už zbývá jen vybrat nejvhodnější službu právě pro vás. Záleží hlavně na tom, jak vysokou částku posíláte, často se od toho odvíjí poplatky. Kromě toho je důležitá doba převodu a skutečnost, jestli chcete převádět finanční prostředky online nebo v hotovosti.