Currencies Direct

V tomto článku Vám přinášíme informace o další službě – tentokrát jde o Currencies Direct, která nabízí dokonce tři způsoby převodů prostředků.

Náklady

Služba neúčtuje žádné skryté poplatky. Dle jejích statistik provádí zdarma 90 % všech transakcí. Jediné, co je zpoplatněné jsou převody malých částek (tj. pod 100 liber). Sama služba díky tomu inzeruje, že ušetříte cca 5 % v porovnání se službou s poplatky.

V ostatních případech se převod vypočítává jen podle směnných kurzů Currencies Direct. Ty poměrně fluktuují, protože služba spekuluje na trhu, a v různých časech tedy budete mít různé kurzy. (Kurz však zůstává stabilní po sjednání převodu)

Jak služba funguje?

Zatímco banky Vám mohou vzít až 5 % z převáděného obnosu na poplatcích a ještě peníze doručovat relativně dlouho, Currencies Direct pracuje rychleji a poplatků má méně. Může totiž ve větších množstvích skupovat měnu za bankovní ceny, které nejsou dostupné fyzickým osobám ani společnostem. Spekulativní povaha fungování této služby tedy způsobuje, že se kurzy mohou každou chvíli měnit.

K dispozici je trojice způsobů převodu – převod debetní kartou, pomocí online systému a vytvoření přímého debetu pro častější převody.

  • Spot contracts slouží k jednorázové platbě. Spot v názvu značí, že se na kurzu domluvíte přímo „na místě“ a ten pak platí pro celou transakci.
  • Forward contracts jsou užitečné pro platby plánované do budoucna. Jde vlastně o fixaci výhodného kurzu pro budoucí platbu s tím, že ji lze provést až do jednoho roku od sjednání kontraktu.
  • Regular transfers se používají k pravidelným platbám, kupříkladu při uhrazování hypotéky v zahraničí. Kurz lze fixovat až na 6 měsíců dopředu.

Currencies Direct také nabízí několik služeb pro podnikatele. Jako příklad mohou sloužit specializované účty pro velké firmy.

Jak otevřít účet?

Otevření účtu má sestává ze tří kroků – zvolíte odpovídající měny (můžete vybrat až deset měn na každou transakci), zaregistrujete se (při registraci jsou vyžadovány osobní údaje typu jména, národnosti, data narození a kontaktních údajů) a dále už jen volíte podrobnosti k platbě.

Další možností je telefonní transakce – lze zavolat i na britskou pobočku, kde Vám platbu vyřídí, jako byste ji zadali online. Otevírací hodiny jsou od pondělí do pátku vždy od 10 do 17 hodin našeho času.

Doba přenosu

Služba na svých stránkách inzeruje, že je rychlejší než banky, odpovídá toto tvrzení skutečnosti? Vždy závisí na destinaci, kam finance zasíláte. V rámci Evropy se doručuje ještě ten den, popřípadě pokud je více plateb nejpozději v den následující.

Chcete-li převod urychlit, zadávejte platbu před třetí hodinou odpolední. Transakce tak bude odeslána okamžitě. Výjimkou jsou jen víkendy, během nichž se čeká až na pondělí. Čekání jde předejít připlacením si za službu sobotního převodu.

Země a jejich měny, do kterých lze posílat peníze z ČR

Převody, které je možné uskutečnit s CZK Převody, které je možné uskutečnit s CZK

Příklady převodů

Původní měnaCílová měnaKurzPoplatkyStřední směnečný kurz
10 000 CZK364 EUR0,036400,03648
10 000 CZK265 GBP0,026500,02709
10 000 CZK408 USD0,040800,04122
10 000 CZK515 AUD0,051500.05175
100 GBP18 444 JPY184,40185,044
100 GBP142,61 CHF1,426101,4367

Výhody/Nevýhody

Mezi plusy rozhodně patří, že se jedná o zaběhnutou firmu, která funguje více než 15 let a každý rok obslouží cca 100 000 klientů. Nespornou výhodou je také množství nabízených měn, jichž je přes 50, a rychlost převodu (maximálně 3 pracovní dny, popř. jen den, pokud jde o převod nad 1000 liber).

Kladem jsou také nízké poplatky a spekulativní kurzy, které vám umožní vyčkat na příhodný okamžik.

Zákazníci si nicméně stěžují na občasné zkraty – platba zaseknutá na účtech služby, popřípadě technická podpora neschopná najít řešení. Ta samozřejmě není dostupná v češtině, což pro někoho může představovat problém.

Kdo službu provozuje?

Firma existuje od roku 1996 a byla jednou z prvních britských nebankovních služeb specializujících se na převody do zahraničí. Ročně převede přes 4 miliardy dolarů a má 12 poboček po celém světě (například v Jihoafrické republice nebo USA).

Bezpečnost

Online služba má zabezpečení odpovídající době – veškeré informace jsou šifrovány a nedostávají se do nepovolaných rukou. Společnost se také hlásí k etickému kodexu FCA. Vaše peníze jsou drženy na oddělených účtech, takže je Currencies Direct nemůže použít pro uspokojování svých závazků.