Převod peněz z Austrálie do České republiky

Převést peníze opačným směrem z České republiky do Austrálie.

Pokud potřebujete převést peníze ze Spojených států, máte řadu možností, jak převod provést. Volba způsobu převodu peněz se odvíjí mimo jiné od toho, zda chcete poslat hotovost, či půjde naopak o bezhotovostní převod, jak vysokou částku budete převádět, nebo od toho, jak rychle potřebujete, aby příjemce měl peníze v ruce či na svém kontě. V článku na konci stránky vám nastíníme, jaké možnosti u převodu financí mezi Austrálií a Českem máte, a také neopomene zmínit výhody i nevýhody jednotlivých způsobů převodu.

Následující srovnání vám pomůže vybrat službu pro převod bezhotovostních dolarů na české koruny seřazené od nejvýhodnějšího dle částky po měnovém převodu a odečtení poplatků. Výsledná částka je aktualizována při každém načtení stránky, pokud je otevřená devizová burza (pondělí - pátek). Výchozí srovnání je pro částku 1.000 Australských dolarů. Různé firmy mohou být výhodnější pro různé částky, proto doporučujeme posílanou částku upravit.

Služby poskytující převod

Aktualizace poplatků a kurzu: 20. 5. 2024 5:35
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Aktualizace článku: 12. 4. 2021

Služby pro online převod

Díky službám pro online převod můžete opravdu ušetřit, pro tradiční banku tak představují slušnou konkurenci. Služeb, které vám s online převodem pomohou, je celá řada. Začneme s tou asi nejznámější – Wise, kterou můžete znát pod jejím dřívějším názvem Wise. Jde o online peer-to-peer směnárnu, která na trhu figuruje už od roku 2011. Výměna peněz probíhá výhodným středovým směnným kurzem, což umožňuje osekat náklady transferu na minimum. Za převod si Wise účtuje poplatek pohybující se kolem 0,7 %. Přesnou výši poplatku se dozvíte hned při zadávání převáděné částky, nemusíte se tedy bát skrytých poplatků, vše víte předem. Celý převod je opravdu velice snadný a intuitivní. I v případě, že budete podobnou službu využívat poprvé, není se vůbec čeho obávat. Aplikace Wise vám při převodu oznámí také den, kdy se peníze převedou. Tak například když jsme vyzkoušeli zadat požadavek na převod 100 AUD na české koruny v neděli večer, aplikace nám oznámila, že peníze budou převedeny už v úterý.

Službou založenou na podobném principu jako Wise je společnost WorldRemit. Poplatek za převod startuje na částce 3,99 AUD. Převod je velice rychlý, zadáte-li požadavek k převodu během pracovního týdne, peníze se převedou ještě v ten samý den. Celý převod je velice jednoduchý, stejně jako u Wise.

Nabídku služeb pro online převod financí z Austrálie do Čech uzavřeme společností CurrencyFair, kterou oceníte zejména při převádění vyšších částek – za převod si totiž účtuje fixní poplatek ve výši 75 korun.

Převod hotovosti

Na úvod je třeba říct, že převod hotovosti skutečně není cesta, jak na poplatcích ušetřit. Pokud ale i tak potřebujete převést hotovost, nabízí se služby společnosti Western Union. Její pobočky najdete rozmístěné po celém světě, daleko to tedy mít nebudete. Po vyřízení veškeré s převodem spojené administrativy se peníze odešlou a jejich adresát si je může vyzvednout na kterékoli pobočce Western Union už pár minut od provedení transakce. Zádrhelem tohoto způsobu převodu ovšem jsou poměrně vysoké poplatky a také nevýhodný kurz.

A co klasická banka?

Pokud uvažujete o převodu financí skrze tradiční banku, tak si to raději rozmyslete. Poplatky jsou zde za transakci poměrně vysoké a naúčtuje si je australská i česká banka.

Například při převodu skrze Australia and New Zeland Banking Group zaplatíte za převod mimo vybrané země z oblasti Pacifiku poplatek 18 AUD, pokud transfer proběhne v rámci internetového bankovnictví a 32 AUD, když pro převod využijete mobilní bankovnictví.

Kdy zvážit založení multiměnového účtu

Založení multiměnového účtu byste měli vzít v potaz, pokud peníze mezi měnami převádíte opravdu často, třeba několikrát do měsíce. Vedení takového účtu není zdarma, ale při častých převodech jde o pohodlné a přehledné řešení. Sjednání takového účtu dnes už nabízí některé tuzemské, ale i zahraniční banky. Když nechcete pro zřízení multiměnového účtu využívat služeb tradiční banky, zkuste platformu Revolut, která své služby poskytuje ve 36 zemích světa. Odchozí platby podporuje v celkem 31 měnách a příchozí v 28 měnách. Kromě toho vám Revolut umožní také například nákup kryptoměn.

Převod skrze platební bránu

K převodu australských dolarů na české koruny můžete využít také některé platební brány. Převod na australské dolary umožňuje například PayPal. Dejte si ale pozor na velké poplatky a také nevýhodný kurz – z tohoto důvodu bychom platební bránu volili pouze v případě, že převádíte menší částku a jde o výjimečný převod.

Ideální cesta

Výše jsme vám nastínili, jaké možnosti při převodu australských dolarů na české koruny máte. Abyste z nich pro sebe vybrali tu nejlepší variantu, je třeba se zamyslet nad několika otázkami: Jak často peníze převádíte? Chcete převést hotovost? Jak rychle potřebujete mít peníze převedeny? A jak vysokou částku vlastně převádíte? Při výběru způsobu transferu si nezapomeňte na uvedené otázky odpovědět a dle nich se následně rozhodněte, kterou cestu zvolíte.